مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)

 
شعبه یک (ورودی دیپلم و کاردانی)
فعالیت مدرسه در سال 1382 در طبقه فوقانی مسجد فقیه سبزواری با پذیرش 20 نفر از طلاب در مقطع دیپلم آغاز شد. پس از گذشت سه سال و به دعوت حجت‌الاسلام‌والمسلمین امامی، طلاب و مسئولین به مدرسه حضرت مهدی(عج) نقل مکان نموده و دوره جدیدی از فعالیت‌ها، در فضایی گسترده‌تر آغاز گردید. با استقبال روزافزون طلاب علوم دینی و ضرورت تمهید امکانات و تجهیزات جهت پاسخگویی، طرح گسترش فضای فیزیکی مدرسه، در کنار کیفی‌سازی برنامه‌های آموزشی و تربیتی در دستور کار قرار گرفت. هم‌اکنون این شعبه پذیرای بیش از 100 طلبه در سطح یک بوده و امکانات لازم در اختیار ایشان قرار گرفته است. از جمله امکانات این شعبه، کتابخانه مرکزی مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) است که یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های مدارس علمیه سطح یک بوده که با میز اختصاصی پژوهشی به‌صورت شبانه‌روزی در اختیار طلاب قرار دارد.
شعبه دو (ورودی مقطع متوسطه اول)
از سال 1390 با تأسیس شعبه 2 مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)، پذیرش دانش‌آموزان علاقه‌مند به علوم حوزوی از مقطع سیکل (پایه نهم تحصیلی)، آغاز گردید. برنامه‌ها و امکانات این شعبه متناسب با شرایط سنی نوجوانان در نظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به طراحی و فضاسازی معنوی، بانشاط و دلپذیر، امکان اسکان خوابگاهی (دو شب در هفته) و نیز برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اردویی متنوع اشاره کرد. این شعبه هم‌اکنون پذیرای حدود 100 طلبه است.
مطالعه بیشتر
شعبه سه (ورودی کارشناسی و بالاتر)
این مدرسه در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را با پذیرش ۱۵ طلبه از دانش آموختگان مراکز آموزش عالی آغاز کرد و با توسعه کمی و کیفی هم اکنون پذیرای حدود ۵۰ طلبه می‌باشد. از ویژگی های مدرسه اجرای برنامه آموزشی تحولی است که با توجه به منویات مقام معظم رهبری و با توجه به اقتضائات و نیازهای طلاب دانش آموخته مراکز آموزش عالی تدوین شده است.
مطالعه بیشتر