تاییدات مقام معظم رهبری و بزرگان حوزه

 
به فضل الهی فعالیت مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) موردتوجه بسیاری از علما قرارگرفته است. رهبر معظم انقلاب(حفظ‌الله) نیز با اشراف بر برنامه‌های مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)، بارها از آن ابراز رضایت نموده‌اند. تاییدات مقام معظم رهبری٬ آیت الله شبیری زنجانی٬ آیت الله اعرافی و آیت الله سید احمد خاتمی نسبت به مدارس علمیه حضرت مهدی عجل الله فرجه – مشهد مقدس

توفیقات و تاییدات مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) در بیان علما و بزرگان

 مقام معظم رهبری حفظه‌الله‌تعالی
«من دوست داشتم امکاناتی داشتم که چندتا مدرسه بزرگ در قم و مشهد با مدیریت آقای نظافت در اختیارشان قرار می‌دادم که اداره کنند».
به نقل آیت‌الله خاتمی در جمع طلاب مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)-۱۲ فروردین ۱۳۹۴
به فضل الهی، در طی این سال‌ها فعالیت مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) موردتوجه بسیاری از علما قرارگرفته است و میزبان حضور آیات عظام سبحانی، شبیری زنجانی، مدرسی، اعرافی، حائری شیرازی، خاتمی، شب‌زنده‌دار، ربانی‌گلپایگانی، ممدوحی، مروارید، خلخالی، اشرفی شاهرودی، رضازاده، رئیسی و علم‌الهدی و بسیاری از شخصیت‌های علمی، دینی و انقلابی بوده است. همچنین مسئولین مراکز علمی و مدارس علمیه زیادی از داخل و خارج کشور از این مدرسه بازدید نموده و گزارشی از برنامه‌های ویژه علمی و تربیتی آن دریافت نموده‌اند. رهبر معظم انقلاب مد‌ظلّه‌العالی نیز با اشراف بر برنامه‌های مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)، بارها از آن ابراز رضایت نموده‌اند.
 حضرت آیت‌الله اعرافی زیدعزه (مدیر حوزه‌های علمیه کشور)
«بنده هم به سهم خودم تقدیر و تشکر می‌کنم از دوستان عزیزی که این مجتمع و مجموعه آموزشی را طراحی کردند. آوازه این کار در قم و تهران و مناطق مختلف کشور انتشار پیدا کرده است؛ تا جایی‌که این برنامه و کاری که در این مدرسه در حال اجراست من شخصاً یکی دو بار از خود مقام معظم رهبریمد‌ظلّه‌العالی تعریف این کار و توجه به این کار را شنیده‌ام.»
در جمع طلاب معتکف مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)- تابستان 1394
 حضرت آیت‌الله رئیسی زیدعزه (تولیت وقت آستان قدس رضوی)
«آوازه مجموعه شما را چندسال است که می‌شنویم؛ سمت‌وسوی مدرسه شما با این برنامه‌ها و نگاه نویی که هست در رابطه با تربیت نیرو و کادرسازی برای هم حوزه، هم برای نظام ... این طرح تحولی که شما بیان کردید، از آرزوهای چندین ساله حضرت آقاست که بارها در صحبت‌ها فرموده‌اند: تحول در حوزه...؛ من همان روزهای آغاز مسئولیتم در آستان قدس رضوی، یک روز ظهر که خدمت حضرت آقا بودیم و ایشان مشرف بودند مشهد و چهار پنج نفر از اعضای شورای عالی حوزه که جدیداً منصوب شدند هم در آن جلسه بودند، به یک جهتی بحث وارد بحث حوزه شد؛ ایشان به نحوی انتظاراتشان را از مدیریت جدید و مسئولین شورای عالی حوزه بیان کردند... فرمودند که بسیار ظرفیت وجود دارد در مشهد و باید تلاش کنید که این ظرفیت‌ها را شناسایی کنید و دنبال بشود که حوزه انقلابی را در مشهد عینیت ببخشید. دراین‌بین به‌صورت مصداقی از حوزه علمیه شما یادکردند.
حتماً این مسئله نباید در یکجا متوقف شود. اگر شما در همان تعداد نیرو و طلبه که داشتید، متوقف می‌شدید و چه توسعه کمی و چه توسعه کیفی نمی‌دادید، این ایستایی موجب می‌شد که این قضیه در خود اینجا بماند؛ ولی اگر دنبال این باشیم که یک حرکت پویایی باشد، یعنی بشود این مدل از کار و این تفکر که جواب داده و موفقیتش معلوم شده، سرایت کند به دیگر بخش‌های تربیتی در حوزه [حتماً این مسئله نباید در اینجا متوقف شود.]»
در بازدید از مدارس- خرداد 1395
 حضرت آیت‌الله خاتمی زیدعزه (عضو مجلس خبرگان)
«کاری که سال گذشته مقام معظم رهبری انجام دادند کار برجسته‌ای در این راستا [تحول در حوزه] بود. نمایندگانی که شما فرستادید در این دیدار، گل کردند. فرمایشات بسیار خوبی گفتند. بخصوص آقای نظافت فرمایشاتی را که گفته بودند، آقا بعدها در جلسات خصوصی هم به عظمت یاد می‌کردند از این فرمایشات. خوب این‌ها استعدادهای حوزه‌اند. این استعدادها کشف بشود. [این‌ها] طرح دارند، برنامه دارند. طرح‌ها و برنامه‌های مفید، قابل‌اجرا دارند.»
در همایش تحول حوزه- آذرماه 1387
«یک نشست هماهنگ بود که نخبگان تأثیرگذار صحبت می‌کردند و یکی از عزیزانی که صحبت می‌کردند جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای نظافت بود که خیلی آقا صفا کرد، نمی‌دانم ایشان می‌داند یا نمی‌داند، بعدازآن دیدار فرموده بودند به بعضی از دوستان دفتر، که من دوست داشتم امکاناتی داشتم که چند تا مدرسه بزرگ در مشهد و قم با مدیریت آقای نظافت در اختیارشان قرار می‌دادم که اداره کنند. ما قبل از این فرمایش آقا، مدرسه ایشان را به توفیق می‌شناختیم و الآن هم به فضل خدا این مدرسه را از مدارس موفق می‌دانیم.»
در جمع طلاب مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)- 12 فروردین 1394
 حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی حفظه‌الله
«الحمدلله آن چیزی که خیلی اسباب خوشحالی است این است که این مدرسه هم سابقه خوبی دارد و هم اشتهار خارجی خوبی. پسر من می‌گفت: بهترین طلبه‌هایی که امسال پذیرفته‌ایم از طلبه‌های این مدرسه هستند؛ هم ازنظر علمی و هم از جهت تقیدات دینی و اخلاقی و این نعمت بزرگی است و باید تبریک گفت به آقایانی که زحمت کشیدند در این راه.»
در بازدید از مدارس- شهریور ماه 1392
 حضرت آیت‌الله‌ علم الهدی زیدعزه(نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس)
«امیدواریم این پروژه مدرسه حضرت مهدی(عج) که تصمیم دارند با همت افراد خیّر و خدمتگزار جوری راه بیفتد که جناب آقای نظافت، همت عالی ایشان در تربیت و آموزش صرف و خرج گرفتاری‌های ساخت‌وساز در این پروژه نشود؛ دیگران بیایند جوری این را با سرعت انجام بدهند و همه فعالیت‌ها را آن‌ها به گردن بگیرند که ایشان [آقای نظافت]، وقف عرصه تعلیم و تربیت بشوند و از این توفیقات ایشان چیزی کاسته نشود.»
در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مدراس علمیه حضرت مهدی(عج)- شهریور 1397
 استاد قرائتی زید عزه (مفسر قرآن کریم)
«دو حوزه داریم که این‌ها برتری‌هایی دارند بر باقی حوزه‌ها، مثلا در کنار درس یک دور قرآن هم می‌بینند، در کنار درسش یک دور نهج البلاغه هم می‌بینند. [متاسفانه] قرآن اصل نیست برای ما، ولی خب الحمدلله کم کم یک خبرهایی شده که مثلا همین حوزه علمیه‌ای که آقای نظافت درست کرده قرآن و نهج البلاغه کنار درس آن‌ها هست. اینکار قبلا نبوده، حالا راه افتاده، ولی تا آنجایی‌که من سراغ دارم، بهترین مدرسه‌ای که در ایران هست، مدرسه حاج آقای نظافت در مشهد است.
تربیت طلبه‌های ما تربیت قرآنی باید باشد. همین مدیر حوزه مشهد که چندتا مدرسه دارد، آقای نظافت، می‌گفت ما تنظیف مدرسه را بر دوش خود طلبه‌ها گذاشتیم، خودشان جارو کنند، خودشان ظرف‌ها رو بشورند. سیاست ایشان، یک سیاست باز است، یعنی اگر این مدرسه استخر دارد، می‌گوید بچه‌های محله هم بیایند توی همین استخر. اگر زمین ورزشی دارد، بچه‌های محله هم بیایند توی همین زمین. این یک نگاه باز است که برای خودمان نخواسته باشیم. [پروژه توسعه] کار بسیاری خوبی است و وقتی مطلع شدم از این برنامه‌ها، خیلی دلم می‌خواست پول می‌داشتم، حتی یک حجره را من بسازم؛ چون خیلی مهم است.»
در دیدار با اعضای دبیرخانه پویش وقف برای تربیت-فروردین 1398
 استاد راشد یزدی زید عزه (استاد اخلاق)
«باید در نظر داشته باشیم که بنیاد موتوری مذهب شیعه را حفظ و تقویت کنیم، یکیش همین پروژه است. الحمدلله رب العالمین، الحمدلله رب العالمین بسیار بسیار موفقید و موفق‌تر خواهید بود، فضل الهی شامل حالتان است وگرنه همین مقدارش را موفق نمی‌شدید. فضل الهی، لطف الهی شامل حالتان شده، دنبال آن را بگیرید.
مشکل مملکت ما این است که عالِم به زمانمان نیستیم. ما فرزندانمان را باید برای زمانه آماده کنیم. الان این سبک و روش [پروژه توسعه] درست است. من نظرم همین است، یک نفر هستم اما نظرم همین است. هر کمکی از دست من عاجز بر بیاد در خدمت هستیم. خیلی خوب است و خوشم آمد، خیلی خوب است که در [بین] مردم است. یزدی‌ها اصطلاحی دارند که می‌گویند: هم کش می‌مالیم هم دنگی می‌دهیم. ما هم چون طبق عقیده خودم هست، فکرمان همین است، اینهایی‌که در فکر ماست شما جلوتر از ما هستید الحمدلله و موفق‌تر؛ هم دوستانمان را ترغیب می‌کنیم به کمک کردن هم خودمان شخصا کمک می‌کنیم.
ما مومن به ایشان هستیم و هم می‌دانیم که این مرد در این کار موفق هست، کار ایشان را هم دوست می‌داریم. این کار موفق است. ما اگر آبرویی در مسیر روضه‌خوانی پیدا کردیم، امیدواریم در همین مسیر هم خرجش کنیم که زیادتر هم بشود، ان‌شاءالله زنده باشیم و ببینیم.»
در دیدار با اعضای دبیرخانه پویش وقف برای تربیت- اردیبهشت 1398