Skip to main content

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان بیان کرد:

مجتمع حضرت مهدی (عج)، الگویی موفق برای تربیت طلاب اجتماعی

حجت‌الاسلام والمسلمین نظافت، ابراز داشت: براساس نگاه مقام معظم رهبری، یکی از نیازهای موجود نمونه‌سازی و رسیدن به قله است؛ برای اینکه حوزه گرفتار انزوا نشود، نیاز داریم طلاب را اجتماعی تربیت کنیم و به ارتباطات اجتماعی اهمیت مضاعف دهیم، لذا برای تکثیر‌ طلاب اجتماعی، مجتمع حضرت مهدی (عج) می‌تواند الگویی موفق برای این موضوع باشد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج)، جمعی از ائمه جمعه شهرهای خراسان رضوی با حضور در محل پروژه پردیس حضرت مهدی (عج)، پس از بازدید میدانی، در جریان فعالیت‌های تربیتی آموزشی این مجتمع قرار گرفتند.

در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد نظافت، عضو شوارای عالی حوزه علمیه خراسان نیز حضور داشت، ائمه جمعه منطقه 2 خراسان رضوی حجج‌اسلام والمسلمین حسین اسلامی، امام جمعه تربت‌جام، حسین ملکی، امام جمعه تایباد، محمد بختیاری، امام جمعه سرخس، ابوالفضل مظاهری، امام جمعه خواف، محمد ساجدیان، امام جمعه صالح آباد، محمدحسين فرمانبر، امام جمعه ملک‌آباد و مهدی امجدی‌زاده، امام جمعه رضویه پس از بازدید از بخش‌های مجتمع و آشنایی با فعالیت‌های صورت گرفته، به بیان نکات و ظرفیت‌های موجود پرداختند.

توقع نیروسازی از دیگران نداشته باشیم

سپس استاد نظافت، در سخنانی با اشاره به برنامه‌های مدون مجموعه در عرصه‌های تربیتی، کمبود دنیای اسلام و جمهوری اسلامی را نیروی خوب دانست و افزود: الان هر مشکلی که ذکر می‌شود به فقدان نیروی خوب برمی‌گردد؛ حال آنکه این نیرو را باید حوزه علمیه تربیت کند و بسازد و ما نباید از دیگران توقع نیروسازی برای خود را داشته باشیم.

رئیس مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج) در ادامه ابراز داشت: براساس نگاه مقام معظم رهبری، یکی از نیازهای موجود نمونه‌سازی و رسیدن به قله است؛ برای اینکه حوزه گرفتار انزوا نشود، نیاز داریم طلاب را اجتماعی تربیت کنیم و به ارتباطات اجتماعی اهمیت مضاعف دهیم، لذا برای تکثیر‌ طلاب اجتماعی، مجتمع حضرت مهدی (عج) می‌تواند الگویی موفق در این زمینه باشد.

بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی بروکراسی و نفاق پنهان است

این استاد عالی تربیتی با بیان اینکه فعالیت‌های تربیتی-آموزشی مجتمع متوقف بر ساخت و ساز نیست، خاطرنشان ساخت: ما در کارهای تربیتی جدی هستیم و اکنون برای راه‌اندازی دبستان تریت‌محور «نسل آفتاب» در مهرماه، خوابگاه طلاب را تعطیل و محل مورد نظر را طی فرایندی و پس از تجهیز و فضاسازی، به محل دبستان پسرانه اختصاص دادیم.

حجت‌الاسلام نظافت با تاکید بر این نکته که خداوند متعال می‌خواهد ما را در حین کمک به اسلام تربیت کند، اظهار کرد: برای کارهایمان نباید منتظر بودجه دولتی بمانیم، چرا که بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی بروکراسی و نفاق پنهان است.

لازم‌به ذکر است، در ابتدای این دیدار، مهندس فخار مدیر فنی پروژه و دکتر حدادیان مدیرعامل بنیاد خیرین به بیان نکاتی پیرامون ساخت و نحوه تأمین مالی این مجموعه براساس وقف بیان کردند.

همراهان عزیز؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار و پیشرفت‌های پروژه به کانال‌های پویش #وقف_مهدوی در پیام‌رسان‌ها بپیوندید:

پرداخت آنلاین جهت مشارکت در ساخت مجتمع vaghfetarbiat.ir/pay