Skip to main content

بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی

حجت الاسلام و المسلمین مروی با اشاره به ویژگی‌های مثبت مجتمع حضرت مهدی(عج)، گفت: این مجتمع می‌تواند به الگوی تربیتی و آموزشی در کشور تبدیل شود.

تولیت آستان قدس رضوی

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در بازدید از پروژه بزرگ مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) مشهد، ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیران، مهندسان و کادر فنی مشغول در این پروژه، اظهار کرد: مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) مجموعه‌ای باشکوه و بامعنویت است که با نیتی پاک، خالص و با اهداف خداپسندانه در حال تأسیس است.

وی افزود: طرح این مجتمع مدلی جامع است؛ به این معنا که تنها یک مدرسه صرف نیست بلکه مجموعه‌ای است که منطقه را نیز شامل می‌شود و می‌تواند به لحاظ تبلیغی، فرهنگی و تربیتی منطقه را زیر پوشش قرار دهد.

تولیت آستان قدس رضوی با قدردانی از برنامه کامل و نگاه جامع حاکم بر این مجتمع از تأسیس تا دستور کار آموزشی و تربیتی، ابراز کرد: مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) می‌تواند برای دیگر مدرسه‌ها و حوزه‌های علمیه کشور به یک الگو تبدیل شود.

بازدید تولیت آستان قدس رضوی از مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) مشهد + عکس‌ها

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه جغرافیای ساخت حوزه‌های علمیه، عنوان کرد: در گذشته حوزه‌های علمیه همواره در درون بازارها و در بطن جامعه و محل اجتماع مردم ساخته می‌شدند و این امر موضوعی اتفاقی نبوده بلکه یک فرهنگ و راهبرد دیرینه اسلامی ایرانی بوده تا روحانیت از همان ابتدای طلبگی با مردم انس و ارتباط داشته باشند، زیرا لازمه تحقق اهداف مذهبی و تربیت اسلامی ارتباط روحانیت با مردم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: اما این فرهنگ به تدریج تغییر پیدا کرد و مدارس از مرکز شهر و درون بازار خارج شدند، به طوری که حوزه‌های علمیه‌ای که به تازگی ساخته شده کمتر به دل بازار و بطن جامعه راه پیدا می‌کنند اما خوشبختانه در مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج) به این فرهنگ مبارک توجه شده و با ابتکاری بسیار خوب این مدرسه در دل مردم در حال ساخت است.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن قدردانی از رویکرد تربیت‌محوری به جای آموزش‌محوری و ابتکارات فرهنگی خوب حجت‌الاسلام والمسلمین نظافت، مدیر مجتمع تربیتی حضرت مهدی(عج) گفت: توجه به معماری سنتی و نشانه‌های غنی فرهنگی و هویتی در معماری و وجود دبستان و دبیرستان در این مجموعه در کنار حوزه علمیه از ویژگی‌های مثبت و اقدام‌های بسیار مفید و ارزنده طراحان این مجتمع و مجموعه آموزشی است.

همراهان عزیز؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار و پیشرفت‌های پروژه به کانال‌های پویش #وقف_مهدوی در پیام‌رسان‌ها بپیوندید: