Skip to main content

دیدار رئیس مجلس با حجت‌الاسلام نظاقت و بازدید از کلان پروژه مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی(عج)

رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز هفته دفاع مقدس با سفر به مشهد مقدس (عصر روز جمعه ۳۱ شهریورماه 1402)، ضمن دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد نظافت، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، از بخش‌های مختلف کلان پروژه مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج)، جامع‌ترین پردیس تربیتی آموزشی جهان تشیع بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج) دکتر محمدباقر قالیباف با سفر به مشهد مقدس، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف پروژه در حال ساخت مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج) در جریان آخرین وضعیت این پروژه تربیتی آموزشی قرار گرفت.

در جریان این بازدید حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد نظافت، ضمن معرفی برنامه‌ و بخش های مختلف این مجتمع، عنوان کرد: مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج) به‌عنوان جامع‌ترین پردیس تربیتی آموزشی جهان تشیع با هدف افزایش ظرفیت تربیت و آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان به ارائه خدمات آموزشی فرهنگی و اجتماعی هدفمند و تربیت محور می‌پردازد.

وی ادامه داد: این کلان پروژه تربیتی در زمینی به وسعت ۵ هکتار با ۹۰ هزار متر مربع زیربنا با اجزایی متنوع در حال ساخت است که هزینه ساخت آن توسط خیرین تأمین شده است.

حجت‌الاسلام نظافت یادآور شد: مدارس علمیه حضرت مهدی(عج)، مجموعه‌ای با ماهیت حوزوی و مبتنی بر معارف قرآن و عترت است که بر پایه رهنمودهای ولی فقیه بوده و در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به تربیت جامع طلابِ متقی، متخلق، متفقه، در دین و مجاهد، بصیر، دردآشنا و کارآمد می‌پردازد و علاوه بر آن با تولید فکر، در جهت تربیت اسلامی و انقلابی جامعه گام بر می‌دارد.

وی با برشمردن امتیازات ویژه این پروژه، عنوان کرد: رویکرد تربیت محوری به‌جای آموزش محوری، توجه جامع به نیازهای شهری و محلی و تلاش برای رفع آنها و ارائه خدمات هدفمند اجتماعی توسط حوزه به عموم مردم با ایجاد مجموعه ورزشی، مرکز مشاوره خانواده و ازدواج، مراکز فرهنگی تربیتی، پارک و فضای سبز، دبستان و دبیرستان است.
رئیس مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج) یادآور شد: در این راستا با هدف افزایش ظرفیت تربیت عالمان جامع، کارآمد و موفق و نیز افزایش خدمات اجتماعی به عموم مردم به ویژه مردم حاشیه شهر مشهد این پروژه بزرگ در قالب مجتمعی چند منظوره در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تأکید بر ساخت و سازالگو با توجه به معماری اسلامی و ایرانی و تأکید بر ساده‌سازی و پرهیز از تجمل و اسراف و نیز پرهیز از بلند مرتبه سازی از جمله موارد لحاظ شده در معماری این پروژه است.

حجت‌الاسلام نظافت در پایان در سخنانی تصریح کرد: ما شبانه روزی وقت گذاشتیم تا طلاب میدانی تربیت شوند، با مردم در ازتباطات باشند؛ چرا که ما به دنبال تربیت طبیعی هستیم نه تربیت عاریه‌ای. در حوزه علمیه حجره برای طلبه بسیار مهم است، در مدل تربیتی ما ترکیب حجره را برهم زدیم و به زندگی دسته جمعی تبدیل کردیم تا گام‌های نخست زندگی اجتماعی شکل بگیرد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در پایان با اشاره به وضعیت آموزش و پروش در کشور متذکر شد: کشوری که آموزش و پرورش را باخته باشد، گویی همه کشور را باخته است و مهمترین مشکل برنامه و ساختمان نیست بلکه فقدان مربی خوب است، چراکه ساختمان آدم را تربیت نمی‌کند.

در ادامه دکتر قالیباف با اشاره به بازدید قبلی خود در سال 1397 گفت: توقعی که در اینجا با ساختمان مواجه بشوم نداشتم و اینجا مدیریت فرهنگی و جهادی کاملا نمایان شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور در هر جایی زمین بخورد قابل جبران است، الا آموزش و پرورش، اظهار نمود: در برنامه هفتم توسعه آموزش و پرورش اشکالاتی وجود دارد، مثلا خبری از بحث «تربیت» نیست و ما درصدد رفع این مسئله هستیم. همچنین آموزش و پرورش نباید به سمت خصوصی سازی و پول‌سازی برود و رهبر معظم انقلاب هم اساسا با این کار مخالف هستند.

دکتر قالیباف در پایان ضمن ارائه پیشنهاداتی برای تکمیل پروژه در حال ساخت مجتمع تربیتی آموزشی حضرت مهدی (عج) از جمله ایجاد فضای روباز پدریس خواهران، پارکنیک و …؛ با خبرنگاران حاضر در این مراسم، گفت‌وگو کرد که مشروح این گفت‌و‌گو منتشر خواهد شد.

همراهان عزیز؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار و پیشرفت‌های پروژه به کانال‌های پویش #وقف_مهدوی در پیام‌رسان‌ها بپیوندید:

پرداخت آنلاین جهت مشارکت در ساخت مجتمع vaghfetarbiat.ir/pay